KHAU-17D11-24
DigiKeys produktnummer
PB143-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHAU-17D11-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2.5A 24V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KHAU-17D11-24 Modeller
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silver (Ag)
Kontaktklassning (ström)
2.5 A
Relätyp
Switchspänning
240VAC - Nom
Spolresistans
690 Ohms
Spolström
37.5 mA