KHAU-17D11-12
DigiKeys produktnummer
PB142-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHAU-17D11-12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 12VDC Spiral För uttag
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silver (Ag)
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktklassning (ström)
2.5 A
Relätyp
Switchspänning
240VAC - Nom
Spolresistans
160 Ohms
Spolström
75 mA