KHAU-17D11-110
KHAU-17D11-110
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
KHAU-17D11-110
DigiKeys produktnummer
PB733-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHAU-17D11-110
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 110V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 110VDC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KHAU-17D11-110 Modeller
Aktiveringsnivå spänning
82,5VDC
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silver (Ag)
Kontaktklassning (ström)
2.5 A
Relätyp
Switchspänning
240VAC - Nom
Spolresistans
11 kOhms
Spolström
8.2 mA