KHAU-17A12-24
DigiKeys produktnummer
PB2212-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHAU-17A12-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 24VAC Spiral För uttag
Aktiveringsnivå spänning
20,4VAC
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktklassning (ström)
5 A
Relätyp
Switchspänning
240VAC - Nom
Spolresistans
160 Ohms
Spolström
52 mA