KHAU-17A11-120
DigiKeys produktnummer
PB140-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHAU-17A11-120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silver (Ag)
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Kontaktklassning (ström)
2.5 A
Relätyp
Switchspänning
240VAC - Nom
Spolresistans
3.9 kOhms
Spolström
11 mA