KHAU-11D12-24
DigiKeys produktnummer
PB1944-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHAU-11D12-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Kategori
Termineringstyp
Instickning
Tillv.
Spiralisolering
Klass B
Serie
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Förpackning
Bulk
Drifttid
13 ms
Artikelstatus
Föråldrad
Frånslagstid
6 ms
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Godkännande myndighet
CSA, UR
Kontaktklassning (ström)
5 A
Relätyp
Switchspänning
240VAC - Nom
Spolresistans
690 Ohms
Spolström
37.5 mA