KHAU-11D12-12
KHAU-11D12-12
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
KHAU-11D12-12
DigiKeys produktnummer
PB455-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHAU-11D12-12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 12VDC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KHAU-11D12-12 Modeller
Kategori
Termineringstyp
Instickning
Tillv.
Spiralisolering
Klass B
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Bulk
Drifttid
13 ms
Artikelstatus
Aktiv
Frånslagstid
6 ms
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Godkännande myndighet
CSA, UR
Kontaktklassning (ström)
5 A
Relätyp
Switchspänning
240VAC - Nom
Spolresistans
160 Ohms
Spolström
75 mA