K10P-11D55-12 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TE Connectivity
I lager: 0
Datablad
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 12VDC Spiral Genomgående hål
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
K10P-11D55-12
DigiKeys produktnummer
PB327-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K10P-11D55-12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 12V
Detaljerad beskrivning
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
15 A
Switchspänning
120VAC - Nom
Relätyp
Spolström
75 mA
Spolresistans
160 Ohms