K10P-11D55-110
DigiKeys produktnummer
PB451-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K10P-11D55-110
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 110V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 110VDC Spiral Genomgående hål
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Aktiveringsnivå spänning
82,5VDC
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
15 A
Relätyp
Switchspänning
120VAC - Nom
Spolresistans
11 kOhms
Spolström
10 mA