K10P-11D15-48
DigiKeys produktnummer
PB1421-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K10P-11D15-48
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 48VDC Spiral För uttag
Kategori
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Aktiveringsnivå spänning
36VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
4,8VDC
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
15 A
Switchspänning
120VAC - Nom
Relätyp
Spolström
18.5 mA
Spolresistans
2.6 kOhms