K10P-11D15-12
DigiKeys produktnummer
PB324-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K10P-11D15-12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 12V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 12VDC Spiral För uttag
Kategori
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
15 A
Switchspänning
120VAC - Nom
Relätyp
Spolström
75 mA
Spolresistans
160 Ohms