K10P-11A15-24
DigiKeys produktnummer
PB320-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K10P-11A15-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VAC Spiral För uttag
Kategori
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Aktiveringsnivå spänning
20,4VAC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
2,4VAC
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
15 A
Switchspänning
120VAC - Nom
Relätyp
Spolström
52 mA
Spolresistans
160 Ohms