K10P-11A15-12
DigiKeys produktnummer
PB319-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K10P-11A15-12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 12VAC Spiral För uttag
Kategori
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Tillv.
Spiralisolering
Klass B
Serie
Aktiveringsnivå spänning
10,2VAC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
1,2VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
13 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
15 A
Godkännande myndighet
CSA, UR
Switchspänning
120VAC - Nom
Relätyp
Spolström
100 mA
Spolresistans
43 Ohms