IHV50A6ANG
DigiKeys produktnummer
41-IHV50A6ANG-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHV50A6ANG
Beskrivning
RELAY CONTACTOR SPST 50A 48V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer SPST-NO (DM) (1 Form X) 50 A 48VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Egenskaper
Tätad - hermetiskt
Tillverkare
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Termineringstyp
Bult, trådledare
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Box
Aktiveringsnivå spänning
33VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
4,8VDC
Monteringstyp
Chassimontering
Drifttid
25 ms
Spolspänning
48VDC
Frånslagstid
10 ms
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Spolström
122 mA
Kontaktklassning (ström)
50 A
Spoleffekt
6W
Switchspänning
900VDC - Max.
Spolresistans
392Ohm