IHV250AAANA
DigiKeys produktnummer
41-IHV250AAANA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IHV250AAANA
Beskrivning
RELAY CONTACTOR SPST 250A 12-24V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer SPST-NO (DM) (1 Form X) 250 A 12-24VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Switchspänning
900VDC - Max.
Tillverkare
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Egenskaper
Förvärmare, tätad - hermetiskt
Serie
Termineringstyp
Bult, trådledare
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Monteringstyp
Chassimontering
Frigöringsnivå spänning
6VDC
Spolspänning
12-24VDC
Drifttid
25 ms
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Frånslagstid
12 ms
Kontaktklassning (ström)
250 A