EW60-1A3-CL12D04,00000
EW60-1A3-CL12D04,00000
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
EW60-1A3-CL12D04,00000
DigiKeys produktnummer
PB2135-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EW60-1A3-CL12D04,00000
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 60A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål
Kategori
Spolström
250 mA
Tillv.
Spoltyp
Låsning, dubbel spole
Serie
Termineringstyp
PC-stift
Förpackning
Tråg
Aktiveringsnivå spänning
9,6VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
100 ms
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Godkännande myndighet
UL
Kontaktklassning (ström)
60 A
Relätyp
Switchspänning
440VAC - Max..
Spolresistans
48 Ohms