DTF13-3P-1939 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Amphenol Sine Systems Corp
I lager: 111
Datablad
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 3 positioner 0,170" (4,33mm)
DTF13-3P-1939
DigiKeys produktnummer
1734-DTF13-3P-1939-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DTF13-3P-1939
Beskrivning
HDR, 3P, BLK, RA, SN/NI/CU, J193
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DTF13-3P-1939 Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Hasphållare
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
1,035" (26,30mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Cirkulär
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Radmellanrum - hopkoppling
Isolering, färg
Svart
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
13A