ATF13-3P-BM13J1939 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 889-ATF13-3P-BM13J1939-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | ATF13-3P-BM13J1939 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 3 positioner 0,169" (4,30mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | ATF13-3P-BM13J1939 Modeller |
Kategori | Kontaktlängd - polstift 0,120" (3,05mm) |
Tillv. | Isoleringshöjd 0,996" (25,29mm) |
Delning - hopkoppling | Egenskaper Monteringsfläns |
Antal positioner | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Antal rader 2 | Ingångsskydd IP67 - dammtät, vattentät |
Antal inlästa positioner Alla | Isolering, färg Svart |
Stil | Strömklassning (Ampere) 13A |
Mantling Isolerkapslad - 4 väggar | Spänningsvärde 250VDC |