T4142512041-000
DigiKeys produktnummer
A134643-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T4142512041-000
Beskrivning
CONN RCPT MALE 4POS GOLD SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4 Positioner rund kontakt Uttag (hanstift) Lödmetall
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T4142512041-000 Modeller
Kategori
Skalytbehandling
Nickel
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Serie
Färg
Silver
Förpackning
Bulk
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Skärmning
Antal positioner
4
Strömklassning (Ampere)
4A
Skalstorlek - insats
M12-4
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Panelmontering, genomgående hål
Arbetstemperatur
-40°C-85°C