AV2510MA12T5Q04
AV2510MA12T5Q04
AV2510MA12T5Q04
DigiKeys produktnummer
450-2545-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AV2510MA12T5Q04
Beskrivning
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPDT Vandalskyddad, belyst Panelmontering, fram
Belysningstyp, färg
LED, grön/röd
Förpackning
Box
Belysningsspänning (nominell)
12VDC
Termineringstyp
Trådledare
Vandalskyddad, belyst
Egenskaper
Flytta LED-ring, ström-symbol
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 25,20mm
Brytarfunktion
På-Mom
Arbetstemperatur
-20°C-55°C
Strömklassning (Ampere)
3A (AC)
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Märkspänning - AC
250 V