VS-30CPQ150-N3
DigiKeys produktnummer
112-VS-30CPQ150-N3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-30CPQ150-N3
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 150V 15A TO247AC
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 150 V 15A Genomgående hål TO-247-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-30CPQ150-N3 Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.19 V @ 30 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 150 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-247-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
150 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AC
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
15A