FK26C0G1H472JN000 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 288
Datablad
Direkt
TDK
I lager: 1 387
Datablad
Similar
I lager: 442
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Murata Electronics
I lager: 56
Murata Electronics
Uppgradering
Similar
I lager: 76
I lager: 351
KYOCERA AVX
4700 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
FK26C0G1H472JN000
DigiKeys produktnummer
445-FK26C0G1H472JN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK26C0G1H472JN000
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FK26C0G1H472JN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)