RDE5C1H472J1S1H03A
DigiKeys produktnummer
490-9027-1-ND - Remsbit (CT)
490-9027-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RDE5C1H472J1S1H03A
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RDE5C1H472J1S1H03A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,124" (5,00 x 3,15mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)