FK14C0G1H472JN020
DigiKeys produktnummer
445-4791-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK14C0G1H472JN020
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FK14C0G1H472JN020 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,177" (5,50 x 4,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)