FK24X7S2A334KR000
DigiKeys produktnummer
445-FK24X7S2A334KR000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK24X7S2A334KR000
Beskrivning
CAP CER 0.33UF 100V X7S RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.33 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7S Radial
EDA-/CAD-modeller
FK24X7S2A334KR000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,098" (4,50 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)