FK24C0G1H472JN000 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 288
Datablad
Direkt
TDK
I lager: 1 387
Datablad
Similar
I lager: 90
Similar
I lager: 442
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Murata Electronics
I lager: 56
Murata Electronics
Uppgradering
I lager: 76
KYOCERA AVX
4700 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
FK24C0G1H472JN000
DigiKeys produktnummer
445-FK24C0G1H472JN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK24C0G1H472JN000
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FK24C0G1H472JN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,177" (5,50 x 4,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)