FK22C0G2A104JN000
DigiKeys produktnummer
445-FK22C0G2A104JN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK22C0G2A104JN000
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FK22C0G2A104JN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,157" (7,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)