FG28C0G2A391JNT06
DigiKeys produktnummer
445-173545-1-ND - Remsbit (CT)
445-173545-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG28C0G2A391JNT06
Beskrivning
CAP CER 390PF 100V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
390 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FG28C0G2A391JNT06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)