FA28C0G2A391JNU00
DigiKeys produktnummer
445-FA28C0G2A391JNU00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA28C0G2A391JNU00
Beskrivning
CAP CER 390PF 100V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
390 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FA28C0G2A391JNU00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)