FG14C0G2A103JNT06
DigiKeys produktnummer
445-173124-1-ND - Remsbit (CT)
445-173124-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG14C0G2A103JNT06
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V C0G RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FG14C0G2A103JNT06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)