FA22X7R1H335KNU00
DigiKeys produktnummer
445-181129-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA22X7R1H335KNU00
Beskrivning
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.3 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FA22X7R1H335KNU00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,177" (7,50 x 4,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)