CGA2B3X5R1V153K050BB
DigiKeys produktnummer
445-12189-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-12189-1-ND - Remsbit (CT)
445-12189-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA2B3X5R1V153K050BB
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 35V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 35V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CGA2B3X5R1V153K050BB Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)