C3216X7R1A106K085AC | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C3216X7R1A106K085AC |
Beskrivning | CAP CER 10UF 10V X7R 1206 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C3216X7R1A106K085AC Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Egenskaper Låg ESL |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Inte för nya designer | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,039" (1,00mm) |