C3216X7R1C106K160AC
DigiKeys produktnummer
445-4042-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-4042-1-ND - Remsbit (CT)
445-4042-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C3216X7R1C106K160AC
Beskrivning
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C3216X7R1C106K160AC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)