C3216X7R1A106K085AC
DigiKeys produktnummer
445-14793-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14793-1-ND - Remsbit (CT)
445-14793-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C3216X7R1A106K085AC
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X7R 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C3216X7R1A106K085AC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)