C0603C0G1E4R5C030BG
DigiKeys produktnummer
445-13630-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-13630-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C0G1E4R5C030BG
Beskrivning
CAP CER 4.5PF 25V C0G 0201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.5 pF ±0,25pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603C0G1E4R5C030BG Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)