B43858G2476M000 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
Parametrisk ekvivalent
Surge
I lager: 0
Datablad
Surge
Nichicon
I lager: 362
Nichicon
Nytt hos DigiKey
47 µF 200 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
B43858G2476M000
DigiKeys produktnummer
495-B43858G2476M000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B43858G2476M000
Beskrivning
CAP ALUM 47UF 20% 200V TH
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
B43858G2476M000 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
590 mA @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
200 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C