ESG476M200AL3AA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Surge
I lager: 0
Datablad
Surge
Nichicon
I lager: 362
Nichicon
47 µF 200 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
ESG476M200AL3AA
DigiKeys produktnummer
399-ESG476M200AL3AA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ESG476M200AL3AA
Beskrivning
CAP ALUM RAD 105C
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ESG476M200AL3AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
260 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
416 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
910 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,512" diam. (13,00mm)
Spänning - märkt
200 V
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C