DSP100-12
DigiKeys produktnummer
285-1221-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DSP100-12
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 100W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 12V 6A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DSP100-12 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
6A
Tillverkare
TDK-Lambda
Effekt (Watt)
100W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Effektivitet
82%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-25°C-71°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
AC-spänning - Ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 2,19" x B 3,54" x H 3,58" (55,6 x 89,9 x 90,9mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CE
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning 1
12V