DRF240-24-1/HL är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK-Lambda
I lager: 694
Datablad
Parametrisk ekvivalent
GAPTEC Electronic
I lager: 14
Datablad
Weidmüller
I lager: 66
Weidmüller
I lager: 8
DComponents
I lager: 5
Cosel USA, Inc.
I lager: 0
Cosel USA, Inc.
I lager: 6
Mornsun America, LLC
I lager: 0
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 10A
Industrial Power Supply Product Range Overview Video
TDK-Lambda DRF/HL Series
DRF240-24-1/HL
DigiKeys produktnummer
285-DRF240-24-1/HL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRF240-24-1/HL
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
DRF240-24-1/HL Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
10A
Tillverkare
TDK-Lambda
Effekt (Watt)
240W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell), farliga områden
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
94%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, lastfördelning, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 4,53" x B 1,93" x H 4,86" (115,0 x 49,0 x 123,4mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
125V
Godkännande myndighet
CE
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning 1
24V