KHNA240F-24
DigiKeys produktnummer
1776-2151-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHNA240F-24
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 10A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KHNA240F-24 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
10A
Tillverkare
Cosel USA, Inc.
Effekt (Watt)
240W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
94%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 4,77" x B 1,97" x H 4,88" (121,2 x 50,0 x 124,0mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CE, cULus, cURus, TUV
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Standardnummer
Spänning - utspänning 1
24V