CUS1200M-48
DigiKeys produktnummer
285-CUS1200M-48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CUS1200M-48
Beskrivning
AC-DC, MEDICAL, 85-265V, 48V 25A
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-264VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
95,5%
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, Standby-utgång, universalingång
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 7,36" x B 3,66" x H 1,67" (187,0 x 93,0 x 42,5mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CE, UKCA
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
25 A