CUS1000M-48
DigiKeys produktnummer
285-CUS1000M-48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CUS1000M-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 1003W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-265VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CUS1000M-48 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
95,5%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, Standby-utgång, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 6,71" x B 3,35" x H 1,67" (170,5 x 85,0 x 42,5mm)
Spänning - ingång
85-265VAC
Godkännande myndighet
CE, UKCA
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
20.9 A