FK28X5R1C155KR000
DigiKeys produktnummer
445-FK28X5R1C155KR000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK28X5R1C155KR000
Beskrivning
CAP CER 1.5UF 16V X5R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R Radial
EDA-/CAD-modeller
FK28X5R1C155KR000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)