FK20X7R1H155KN000
DigiKeys produktnummer
445-FK20X7R1H155KN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK20X7R1H155KN000
Beskrivning
CAP CER 1.5UF 50V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FK20X7R1H155KN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,157" (5,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)