FK14X7R1H224KN020
DigiKeys produktnummer
445-FK14X7R1H224KN020-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK14X7R1H224KN020
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FK14X7R1H224KN020 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,098" (4,50 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)