FG14X7R1H224KNT00
DigiKeys produktnummer
445-181223-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG14X7R1H224KNT00
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FG14X7R1H224KNT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)