FA28X7R2A102KNU06
DigiKeys produktnummer
445-174287-1-ND - Remsbit (CT)
445-174287-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA28X7R2A102KNU06
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FA28X7R2A102KNU06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)