FA28NP02A102JNU06
DigiKeys produktnummer
445-175058-1-ND - Remsbit (CT)
445-175058-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA28NP02A102JNU06
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FA28NP02A102JNU06 Modeller
Kategori
Egenskaper
Hög temperatur
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Ledartyp
Formade ledningar - veckade
Arbetstemperatur
-55°C-150°C