CGA8P2C0G2A683J250KA
DigiKeys produktnummer
445-7894-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-7894-1-ND - Remsbit (CT)
445-7894-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGA8P2C0G2A683J250KA
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 100V C0G 1812
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.068 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1812 (metrisk 4532)
EDA-/CAD-modeller
CGA8P2C0G2A683J250KA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,110" (2,80mm)